Buduj zamki, domy, wieże, piramidy, bunkry, ściany, krzesła ...

Dzieci uwielbiają tworzyć duże konstrukcje, które mogą z łatwością zbudować, bawić się nimi, a następnie je zburzyć.  „Cegły” są poręczne, duże, lekkie i łatwe w obsłudze. Można je również wykorzystać w kontrolowanych czynnościach - na przykład podczas ćwiczeń ruchomych zamiast sprzętu, podczas czytania bajki - krzesła. Ogromną zaletą jest również łatwe i szybkie sprzątanie. Ponadto choć są dość obszerne, to uporządkowane nie zajmują dużo miejsca.


Cegiełki, klocki dla dzieci - co powinieneś wiedzieć?

Standardowy zestaw cegiełek składa się  24 klocków i spokojnie wystarcza do tworzenia różnych konstrukcji w zwykłym pokoju dziecięcym. Idealny na potrzeby codziennej domowej zabawy.

W przypadku przedszkoli i sal zabaw najlepiej sprawdzą się dwa zestawy. Oznacza to jeszcze więcej frajdy i zabawy dla dzieci. Co ciekawe, według opinii zadowolonych klientów cegiełki to najpopularniejsza i najczęściej używana zabawka w Czechach. 

Ponadto klocki dla dzieci cegiełki otrzymały prestiżową nagrodę "Správná hračka" - „Właściwa zabawka” od komitetu ekspertów Stowarzyszenia Zabawek i Gier. Klocki są w 100% bezpieczne, łatwe w utrzymaniu czystości i przechowywaniu. 

Wiek dziecka - dla kogo będą odpowiednie klocki?

Olbrzymi zestaw klocków dla dzieci najbardziej przypadnie do gustu dzieciom w wieku od 3 do 8 lat. Co najważniejsze i według opinii rodziców jest to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych zabawek w kategorii dużych prezentów i zabawek wielofunkcyjnych. Dzieci uwielbiają budować i tworzyć różne konstrukcje tylko po to, aby następnie je zburzyć.


Obejrzyj wideo:


Co można zbudować z klocków i jak rozwijają się dzieci?

Tysiące dzieci w Czechach, Słowacji i Niemczech podzielają swój entuzjazm do zestawu cegiełek. Rozwijają swoją kreatywność, uczą się budować prywatną przestrzeń, a także kształtują swoją orientację w dużym świecie 3D.  To co dziecko stworzy, zależy od wyobraźni, która jak wiemy jest nieograniczona.

Domki dla lalek, stajnie dla zwierząt, piece do pizzy, kuchnie, autobusy, łodzie, samoloty, czołgi, lotniska, mosty, posągi, stoły, krzesła i imitacje innych rzeczy z prawdziwego świata. Rozwija to ich wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie techniczne (Prof. František Koukolík, DrSc.).

Młodsze dzieci rozwijają swoje umiejętności motoryczne i odkrywają podstawowe zasady konstrukcji z klocków. Natomiast dzieci w wieku 6 lat tworzą  już dość dobrze przemyślane budynki. Potrafią łączyć je z innymi zabawkami - na przykład budując garaże i alejki samochodowe lub domki dla lalek. 


Zbuduj wielką wieżę zamek lub dom z Cegiełek dla dzieci

 
Oprócz budynków, cegły mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju aktywności fizycznej. Zbudujesz z dzieckiem tor przeszkód, labirynt, tor równowagi, a nawet bramki do piłki nożnej. 

Używanie cegiełek do ćwiczeń ruchowych - chodzenie po ścieżce z klocków - ćwiczenie równowagi


Z czego wykonane są klocki cegły i jaka jest ich żywotność?

Cegły są wykonane ze specjalnego pięciowarstwowego kartonu, skrzyżowanego ze wzmocnioną warstwą wierzchnią z ochronną farbą antypoślizgową. Mają ładowność co najmniej 30 kg. W testach uniosły nawet dorosłą osobę. Dzieci mogą po nich spokojnie chodzić, siedzieć lub leżeć na nich. Wykorzystywane są najwyższej jakości certyfikowane materiały. Dzięki temu klocki są zdrowe i w 100% ekologiczne. Natomiast narożniki cegieł zostały zaokrąglone, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dzieciom podczas zabawy. 

Żywotność klocków jest zależna od stopnia ich eksploatacji i użytkowania. Z reguły zestaw spokojnie posłuży przez 3 lata. Cegiełki są dostarczane w rozłożonym stanie, ale bardzo łatwo je złożyć. Nie wymagają żadnych narzędzi i kleju.


Cegiełka dla dzieci kartonowa otwartaCegiełka dla dzieci  kartonowa jest łatwa do złożeniaCegiełka dla dzieci  Gotowa cegła złożonaCegiełki dla dzieci ładowność 30 kg uniosą nawet dorosłą osobę


Jak przechowywać klocki cegiełki?

Cegły są bardzo łatwe w przechowywaniu. Ponadto samo sprzątanie i układanie cegieł zamienia się w zabawę. Kiedy rodzeństwo lub rodzice tworzą tak zwany łańcuch. Jeden podaje, drugi składa i zabawa w budowę gwarantowana. Cegiełki przechowujemy jedna na drugiej, między szafkami lub wzdłuż ściany.

Ile zestawów powinniśmy kupić?

Jeden zestaw 24 klocków wystarcza do różnych konstrukcji w zwykłym domowym użytkowaniu. W przypadku przedszkoli, sal zabaw dla dzieci polecamy zakupić przynajmniej dwa zestawy. 


Kup klocki cegiełki i zapewnij dzieciom niekończącą się kreatywną zabawę!