Początek roku to czas, w którym większość z nas zaczyna się zastanawiać, jakie nowe trendy zobaczymy i czy nadszedł czas, aby zaktualizować wystrój naszego domu. Na szczęście trendy w domu nie zmieniają się tak szybko, jak te w modzie. Dlatego zwykle niewiele drobnych poprawek tu i tam wystarczy, aby nadać swoim wnętrzom nowoczesny wygląd i tchnąć w nie trochę noworocznej świeżości.

Dzisiaj przyjrzymy się pokojom dziecięcym. Krainie, w której dziecko ma mieć swój azyl i poczucie bezgranicznego bezpieczeństwa.

Trendy pokój dziecięcy 2020 vs. 2019

Trendy trendami, ale wygląda na to, że kilka najgorętszych hitów 2019 r. w dekoracji pokoju dziecięcego będzie nadal bardzo aktualnych. Można je podzielić na sześć grup.

  • Unisex - pokoje neutralne pod względem płci. W białych lub neutralnych kolorach (drewno, wiklina, rośliny zielone - prawdziwe lub sztuczne).
  • Motyw tropikalny - rośliny i zwierzęta z dżungli.
  • Pokoje z ciemnymi kolorami.
  • Tapety z dużymi kwiatami.
  • Rainbow – Tęcza - na którym chcielibyśmy się tutaj skoncentrować.
Mood board Tęcza Wystrój Pokoju Dziecięcego bocianet

Tęcza w pokoju dziecięcym


Jest bardzo łatwa do zrobienia. Wystarczy wybrać ściany, większość mebli i dodatków w kolorze białym, aby uzyskać puste płótno, a następnie wybrać elementy dekoracyjne we wszystkich odcieniach tęczy! Kolorowe poduszki, zdjęcia i ramki, malowane półki i oczywiście najważniejsze akcesoria dekoracyjne w pokoju dziecięcym - zabawki!
Wyeksponuj ulubione skarby swojego malucha. Będą wyglądać świetnie i zachęcą go do zabawy. Większość zabawek ma odpowiednie i jasne kolory tęczy. Możesz grupować zabawki jednokolorowe na półkach tego samego koloru, aby uzyskać pożądany efekt. Ten trend ma jeszcze jeden plus - jest odpowiedni zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.


Możesz uzyskać ten wygląd na dwa sposoby:

1. Z jasnymi, mocnymi kolorami.

Wystrój Pokoju Dziecięcego Trend Tęcza bocianet


2. W delikatniejszych pastelowych kolorach.

Wystrój Pokoju Dziecięcego Trend Tęcza Pastelowa bocianetZebraliśmy kilka sugestii zabawek tęczowych, które pasowałyby doskonale do tego tęczowego projektu.

Dodaj Tęczowe zabawki i akcesoria do białego pokoju dziecięcego bocianetIstnieje również wiele genialnych pomysłów na ręcznie robione akcesoria, które sprawią, że Twój projekt będzie wyjątkowy. Uwielbiamy girlandy - frędzle, pompony, filcowe wiszące karuzele lub linowe tęcze. Sprawdź naszą tablicę na Pinterest i obudź swoją kreatywność. Pokój lub kącik Twojego dziecka będzie wyjątkowy.


Z biegiem roku z pewnością zobaczymy pojawiające się nowe sezonowe trendy. Trzeba również zwrócić uwagę, iż Pantone ogłosił swój kolor roku 2020 jako PANTONE 19-4052 Classic Blue. Etsy ujawnił natomiast swój wybór, jako Chartreuse - żywy odcień zielono-żółtego. Uważamy, że te kolory zobaczymy także gdzieś w pokojach dziecięcych. Następnym razem przyjrzymy się innym trendom.

PANTONE 19-4052 Classic Blue Kolor roku 2020Chartreuse Kolor 2020 Etsy zielono-żółty