Wiele badań potwierdza tezę, że otwarte zabawkikid powered” pobudzają wyobraźnię. Rozwijają u dziecka motorykę  i umiejętność niezależności. Dają dziecku również możliwość rozwijania interakcji społecznych i mowy.

Za pomocą zabawek “kid powered” dzieci mogą bawić się same. Kreują własną rzeczywistość. Poruszają nimi i wydają własne dźwięki lub tworzą dialogi.

Zabawki kid powered vs. zabawki na baterie

Według badań dzieci wykazują mniejsze zainteresowanie zabawkami zasilanymi na baterie. Ponadto zabawki na baterie zostały powiązane z krótszymi okresami uwagi. To znaczy, że dziecko znacznie częściej porzuca zabawę i traci zainteresowanie taką zabawką, niż w przypadku zabawek otwartych. Zabawa zasilanymi bateryjnie zabawkami wykazuje również u dziecka niższe regulacje emocjonalne, opóźnienia integracji sensorycznej i opóźnienia w nauce języka, a także innymi aspektami rozwojowymi. 

Zaskakujące jest to, iż biorąc pod uwagę fakt, że wiele z zabawek interaktywnych nosi miano zabawek o charakterze edukacyjnym. A także wielu rodziców uważa, że ​​kupowanie tych zabawek sprawi, że ich dzieci będą szczęśliwe. Badania konsekwentnie pokazują, że wybierając zabawki interaktywne, dzieci stają się uzależnione od rozrywki i mniej zdolne do samoregulacji emocji i komunikowania się.

Niestety obecnie panuje błędne przekonanie, że im więcej efektów ma zabawka, tym więcej rzeczy może nauczyć dziecko. Im więcej przycisków, dźwięków i piosenek, tym lepszy stosunek jakości do ceny. Co więcej, wszystkie te interaktywne zabawki są zwykle nazywane - edukacyjnymi, co jest bardzo dalekie od prawdy. Można się pokusić nawet os twierdzenie, że im więcej gadżetów i efektów ma zabawka, tym staje się mniej angażująca dla dziecka. Dziecko traci szybko zainteresowanie taką zabawką, jest ona dobra na chwilę.

Zabawki Kid powered vs zabawki na baterie


Zabawki na baterie

Niestety zabawki na baterie mają kilka wad, z którymi większość użytkowników się zgodzi. My również się z nimi zgadzamy. 

  1. Raczej „zabawne” niż wciągające.
  2. Stają się nudne po tym, jak dziecko nauczy się wszystkich ich efektów (przewidywalne).
  3. Kosztowne w utrzymaniu, a wiele z nich staje się bezużyteczne jeśli przestają działać.
  4. Nadmiernie stymulujące na określonych etapach rozwoju dziecka.
  5. Denerwujące wszystkich w okół.

W Bocianet wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dlatego też nie musisz brodzić w setkach produktów i szukać tych bez baterii. Mamy wyselekcjonowane zabawki, które odpowiadają naszej myśli przewodniej “nauka poprzez zabawę”. Kid powered to zabawki proste, wartościowe, budujące kreatywność u dziecka i edukacyjne. 

W naszym sklepie nie znajdziesz nudnych zabawek, którymi dziecko szybko straci zainteresowanie.
Sprawdź naszą ofertę i ciesz się razem z dzieckiem!