Przesiewacz bębnowy to często niezbędny element wielu prac z różnych branż – ostatnio przyszło nam sprawdzić model szczególnie interesujący ze względu na swoją mobilność oraz kompaktowość. Model JOKER to ciekawa propozycja także pod kątem nowoczesności.

Przesiewacz bębnowy to urządzenie, które jest wykorzystywane do przesiewania różnego rodzaju materiałów sypkich o elementach różnej wielkości, celem sortowania i ujednolicenia go. To bardzo przydatne pod kątem magazynowania czy dystrybucji danego medium. Sprzęt wykorzystuje się często w przemyśle budowlanym czy drogowym, natomiast JOKER jest szczególnie wskazany na użytek w rolnictwie.

Przesiewacz bębnowy mobilny – JOKER

Przesiewacz bębnowy JOKER to urządzenie mobilne, o czym świadczą jego niewielkie wymiary i możliwość złożenia przenośników na czas transportu, dlatego poruszanie się po drogach rolnych czy publicznych nie stanowią większego problemu. Sprzęt można z powodzeniem przewozić nawet słabszymi ciągnikami. Sam bęben posiada wymiary 180 x 244 cm, a jego pojemność wynosi 2,3 m3. To odpowiednie rozwiązanie dla mniej zaawansowanego przesiewania ziemi, biomasy czy zrębków drewnianych.

JOKER został wykonany z bardzo dobrych materiałów. Metal konstrukcyjny pokryto grubą warstwą lakieru, który zabezpiecza przed korozją czy zmianami temperatur, dzięki czemu można śmiało założyć, że ten przesiewacz bębnowy będzie dobrze spełniał swoje zadanie przez długie lata.

Ogromną zaletą tego modelu jest małe zapotrzebowanie powierzchni roboczej, ponieważ w tym przypadku zastosowano przeciwstronne zabudowanie przenośników odbierających frakcję pod- i nadsitową. Ponadto JOKER występuje w dwóch głównych wariantach – pierwszy posiada bęben sita ze stałą perforacją, drugi wyposażony jest w system składający się z konstrukcji ramowej i szybkich do przezbrojenia segmentów przesiewających.

Przesiewacz bębnowy doskonale sprawdził się jako wsparcie dla prac z zakresu kształtowania krajobrazu – skutecznie przesiewał ziemię, rozpędzając się do 14 obrotów na minutę, co z kolei dawało około 30 metrów kwadratowych materiału na godzinę. Przesiewacz ma bardzo dobry i wydajny silnik, pracuje w sposób nieskomplikowany.

Przesiewacz bębnowy mobilny JOKER jest sprzętem docenianym również za prostotę obsługi. Nieskomplikowane sterowanie sprawia, że można szybko przeszkolić pracownika i rozpocząć pracę w stosunkowo krótkim czasie.

Przesiewacz bębnowy JOKER – mnogość zastosowań

Przesiewacz może nie tylko sortować materiał sypki, ale też mieszać go – to często wskazane, jeśli przy projektowaniu terenu trzeba uwzględnić odpowiedni typ gleby pod konkretną uprawę – dlatego można na przykład zmieszać torf, ziemię ogrodową czy kompost, uzyskując mieszankę o odpowiednich właściwościach.

JOKER bardzo dobrze się sprawdził, nie czyniąc więcej problemów, dzięki czemu jest jednym z najciekawszych propozycji na rynku, jeśli chodzi o przesiewacze bębnowe mobilne.