Firma HP to marka produkująca różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Jest powszechnie znana oraz doceniana ze względu na swój prestiż i wysokiej jakości urządzenia. Ostatnio miałam okazję testować laptop HP EliteBook 840 G3. Uważam, że jest to świetny sprzęt, a co więcej, idealnie przypasuje do gustu nie tylko mi.

Ten model idealnie sprawdzi się do celów biznesowych oraz do szkoły głównie dzięki swojej specyfikacji i niewielkim rozmiarom. To sprawia, że jest dość lekki, dlatego można go zabrać wszędzie.

Jak wiadomo, jeżeli zależy nam na odpowiednim komputerze, który nada się do takich celów, a przy tym będzie poręczny, to trzeba skupić się na tym, aby cechował się przede wszystkim funkcjonalnością. Laptop HP EliteBook 840 właśnie taki jest.

Wygląd laptopa HP EliteBook 840

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to przyjemny design i estetyka wykonania. Zawsze przy wyborze odpowiedniego sprzętu zwracam uwagę na to, jak wygląda, dlatego muszę przyznać, że to urządzenie mnie zachwyciło. Widać od razu, że wykonany został w przemyślany sposób.

Model EliteBook 840 jest bardzo smukły i przy tym ergonomiczny, więc zmieści się wszędzie. Został niezwykle nowocześnie wykonany oraz wyróżnia się minimalistycznym designem. Zaokrąglone rogi to dla mnie zaleta, ponieważ mam pewność, że przez przypadek nigdzie nim nie zahaczę, a tym samym go nie uszkodzę.

Pomimo tego, że ten laptop jest mały i lekki, widać, że powstał z solidnego materiału, a więc posłuży mi przez wiele lat. Przy tym posiada niezwykle wygodną klawiaturę, która została precyzyjnie dopasowana do całej reszty. Co więcej, nie wygląda jak standardowe akcesorium, ponieważ ma opływowy kształt, co moim zdaniem jest ogromnym plusem.

Specyfikacja laptopa HP EliteBook 840 G3

Laptop ten może pochwalić się nie tylko wyglądem, ale również parametrami i specyfikacją. Po pierwsze na starcie otrzymałam urządzenie, które od razu było gotowe do pracy oraz miało już wbudowany system Windows 10 – to dla mnie spora zaleta.

Po czasie użytkowania zauważyłam, że egzemplarz działa bardzo sprawnie i szybko dzięki dyskowi SSD. Zależało mi na laptopie, który da mi komfort pracy oraz sporo przestrzeni roboczej. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że laptop HP EliteBook 840 to wszystko ma.

Urządzenie to jest niezwykle sprawne i jakościowe, mogę swobodnie na nim pracować, oraz oddawać się grom czy serialom. W dodatku w zestawie dostałam oryginalny kabel zasilający oraz zasilacz HP.

Laptop HP EliteBook 840 – czy warto?

Według mnie zdecydowanie warto. Robiąc research przed zakupem, zauważyłam również, że w przypadku laptopa HP EliteBook 840 G3 opinie innych użytkowników również są bardzo dobre. Sprzęt ten w końcu posiada cały wachlarz zalet, zarówno tych wizualnych, jak i funkcjonalnych.

Ten model ma nowoczesny oraz minimalistyczny design. Otrzymał też niezwykle wydajne podzespoły, jakościową matrycę, kartę graficzną oraz wygodną podświetlaną klawiaturę. Poza tym jest bardzo lekki i wygodny, zmieści się właściwie wszędzie, dlatego bez problemu można go zabrać ze sobą. Dobrze sprawdzi się zarówno do pracy czy szkoły, jak i w wolnym czasie.