Oddany kibic piłkarski pragnie na każdym kroku wspierać swoją ukochaną drużynę. Obecnie może to robić na najróżniejsze sposoby – poprzez chodzenie na mecze, udzielanie się w fanklubach czy kupowanie oficjalnej odzieży firmowanej emblematem klubowym i nawiązującym do jego historii grafikami.

Jednym z najpopularniejszych elementów odzieży są oczywiście koszulki piłkarskie z nazwiskami zawodników – identyczne z tymi, które noszą oni podczas meczów. Co jednak zrobić, kiedy pogoda za oknem nie pozwala na włożenie T-shirtu ulubionego zespołu? Idealną opcją będzie wtedy ciepła bluza, na której widnieje często nie tylko logotyp klubowy, ale także dodatkowe grafiki, takie jak symbole nawiązujące do drużyny czy napisy z kibicowskimi hasłami.

Jeden z takich produktów stanowi prezentowana przez nas w poniższej recenzji wyjątkowa bluza ze skrzydłami Lecha Poznań, która idealnie nawiązuje do historii tego zespołu piłkarskiego. Jeśli jesteś kibicem klubu ze stolicy Wielkopolski, to nasza recenzja jest właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wyjątkowa bluza ze skrzydłami – Lech Poznań

Ubranie, z którym mieliśmy do czynienia, to klasyczna bluza z kapturem w kolorze czarnym, z charakterystyczną kieszenią ”kangurkiem” i ściągaczami. Została wykonana z bardzo wysokiej jakości bawełny o grubym splocie z domieszką poliestru w proporcjach 90% (bawełna) do 10% (poliester).

Bluza nie ma nadrukowanego standardowego emblematu klubowego, jednak grafika umieszczona z przodu wyraźnie do niego nawiązuje – to skrzydła, które znajdują się w logotypie Lecha Poznań. Są to skrzydełka Merkurego – boga transportu i kurierów, wyraźnie nawiązujące do kolejowych tradycji klubu z Wielkopolski.

Na pierwszym planie „przed” skrzydłami widnieje rok 1922, będący datą utworzenia Lecha Poznań. Pod nią widnieje również niewielki napis Lech Kolejorz, co z kolei jest potoczną nazwą klubu, również odwołującą się do jego historii. Na ramionach widnieją niebieskie paski, które nawiązują do klubowych barw. Również grafika na froncie się do nich odwołuje, ponieważ skrzydła są niebieskie, a napisy – białe.

Lech Poznań, bluza ze skrzydłami – symbolika ma znaczenie

Wspomnieliśmy już znaczenie skrzydełek Merkurego – w przypadku klubu z Wielkopolski są idealnym nawiązaniem do jego początków. Pełna nazwa zespołu to KKS Lech Poznań, czyli Kolejowy Klub Sportowy. Właśnie te skrzydła mają wskazywać na historyczne powiązanie klubu z koleją i kolejowymi tradycjami.

Bluza klubowa, Lech Poznań – gdzie kupić?

Istnieje wiele miejsc, w których można nabyć odzież klubową lub ubrania nawiązujące w jakiś sposób do drużyny. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do jednego z oficjalnych bądź autoryzowanych przez nią sklepów.

Tylko kupując ze sprawdzonego źródła, będziemy mieli pewność, że zakupiony przez nas produkt jest rzeczywiście oryginalny, a do tego środki, za które go nabędziemy, zostaną wykorzystane do wsparcia ukochanego zespołu. Kupowanie klubowej odzieży z oficjalnych źródeł to również gwarancja ich wysokiej jakości, co dla wielu osób ma ogromne wręcz znaczenie.