Certina to jedna z kultowych, szwajcarskich marek czasomierzy, która znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości zegarków. Jako zwolennik automatycznych mechanizmów z naciągiem sprężyny kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup modelu DS 1 Himalaya.

Zegarek urzekł mnie swoim klasycznym, minimalistycznym, a zarazem eleganckim designem, który doskonale wpasowuje się zarówno w formalne, jak i codzienne stylizacje. Kilkumiesięczne użytkowanie czasomierza Certina Himalaya pozwoliło mi na rzeczywistą weryfikację jakości produkcji tej marki.

Certina Himalaya – dane techniczne

Jedną z prymarnych kwestii, na jaką zwracam szczególną uwagę podczas poszukiwania zegarka, był typ mechanizmu. Mechanizm automatyczny z naciąganą sprężyną działa na zasadzie wykorzystania ruchu ręki użytkownika, aby automatycznie naciągnąć element napędowy, dostarczając energii do dalszego działania mechanizmu. Dokładnie ten typ mechanizmu został zastosowany w modelu Certina DS 1 Himalaya.

Jest to bardzo stabilny mechanizm, który – w moim osobistym przekonaniu – należy do niezwykle trwałych i niskoawaryjnych. Certina Himalaya posiada szafirowe szkło, uznawane za najmocniejsze w branży zegarmistrzowskiej.

Natomiast to, co ostatecznie przekonało mnie do zakupu tego zegarka, to jego elegancki design. Skórzany brązowy pasek doskonale prezentuje się w połączeniu z biało-złotą tarczą.

Certina DS 1 Himalaya – pierwsze wrażenie

Opisywany model zakupiłem na stronie zegarmistrz.com, ponieważ wiem, że jest to sprawdzony sprzedawca, który oferuje wyłącznie oryginalne czasomierze od renomowanych producentów na rynku. Zegarek dotarł do mnie po 3 dniach.

Na dłoni prezentuje się dość masywnie, choć średnica koperty posiada standardowe 40 mm. W modelu Certina Himalaya wbudowany jest także pojedynczy datownik, który precyzyjnie i bezbłędnie wskazuje aktualny numer dnia miesiąca. Trzymając produkt w dłoniach po raz pierwszy, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jest to solidnie wykonany czasomierz.

Klasa wodoszczelności zegarka to 100M, co oznacza, że z powodzeniem można w nim pływać. Osobiście jednak nie testowałem go pod wodą ze względu na skórzany pasek. Zakładam, że mechanizm doskonale poradziłby sobie z nurkowaniem, jednak w przypadku materiałów skórzanych nie zaleca się kontaktu z wodą.

Opinia o Certina DS 1 Himalaya po kilku miesiącach

Nie ukrywam, że Certina Himalaya to obecnie jeden z moich ulubionych zegarków na ten moment. W swojej kolekcji posiadam kilkanaście wysokopółkowych czasomierzy, jednak ten, ze względu na swoje eleganckie i uniwersalne wykończenie, stał się moim pierwszym wyborem.

Decydując się na zakup zegarka marki Certina, warto wybierać spośród sprawdzonych ofert od rzetelnych sprzedawców. Z tego miejsca mogę więc śmiało polecić zakupy w sklepie internetowym zegarmistrz.com. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do specyfikacji technicznej danego modelu kadra pracownicza oferuje fachowe doradztwo.