Budowa oczka wodnego wymaga zaopatrzenia się w kilka podstawowych akcesoriów. Jednym z nich jest specjalna folia, która doskonale sprawdzi się również podczas tworzenia stawów ogrodowych czy niewielkich basenów. Produkt odznacza się niezwykłą wytrzymałością, co jest niezwykle ważne dla jakości uzyskanych rezultatów.

Folia do stawów i oczek wodnych jest nadzwyczaj elastyczna, dzięki czemu można ją idealnie dopasować do podłoża. W wyniku możliwości samodzielnego sklejenia ze sobą zarówno płacht foliowych, jak i wstęg, można zbudować oczka wodne wyróżniające się ciekawymi kształtami.

Folia na oczka wodne – opłacalna inwestycja

Do niezaprzeczalnych zalet folii do oczek wodnych trzeba także zaliczyć jej atrakcyjną cenę, która nie nadwyręża budżetu. Dzięki możliwości wyboru odmiennych kolorów oraz wzorów, z łatwością można dopasować produkt do swoich preferencji, by efekt prezentował się zachwycająco.

Folie do oczek wodnych – producent posiada wstęgi o szerokości wynoszącej 2 metry, płachty o szerokości 4,6,8,10 bądź 12 metrów oraz długości do 50 metrów. W związku z tym każda osoba może dopasować rozwiązanie do swoich wymagań oraz powierzchni, na której zaplanowana jest budowa zbiornika.

Folia do stawów i oczek wodnych – łatwa w zastosowaniu

Założenie oczka wodnego przy wykorzystaniu folii pochodzącej od producenta ERGIS nie wymaga podejmowania żadnych skomplikowanych czynności. Po wybraniu miejsca na zbiornik należy zastanowić się nad jego powierzchnią, by ustalić ilość potrzebnego materiału. Gdy wykopiemy w ziemi wgłębienie oraz usuniemy z niego wszelkie ostre przedmioty, możemy rozpocząć staranne układanie folii. Warto pamiętać, by wystawała ona plus minus 30 cm poza krawędź zbiornika, dzięki czemu woda nie przedostanie się za jego obręb.

Po rozłożeniu folii staw lub oczko wodne można napełnić wodą, a następnie zaaranżować je według własnych preferencji, wykorzystując do tego rośliny lub decydując się na inwestycję w zwierzęta. To niezwykle proste zadanie, które nie wymaga pomocy ze strony specjalistów.

Folie na oczka wodne – dlaczego warto się zdecydować?

Folia do stawów, niewielkich basenów i oczek wodnych to opłacalny wybór, dzięki któremu można stworzyć na swojej działce wymarzony zbiornik. Jej zastosowanie jest niezwykle proste i nie zabiera dużej ilości czasu. To trwały, odporny na uszkodzenia produkt, stworzony z najlepszej jakości materiału. Bez folii do oczek wodnych trudno wyobrazić sobie ich budowę, ponieważ tworzywo doskonale zabezpiecza zbiornik przed wydostaniem się wody poza jego krawędź. Dzięki temu można cieszyć się spędzaniem czasu przy estetycznym oczkiem wodnym, umilając sobie w ten sposób letnie dni i wieczory.

Co więcej, w odróżnieniu od folii z polietylenu istnieje możliwość naprawy uszczelniania, używając do tego kleju produkowanego przez ERGIS. W wyniku tego w razie wystąpienia niefortunnego zdarzenia nie ma konieczności wymiany folii na nową, co zwiększa opłacalność jej zakupu.